28.05.2023
як змінити адресу тов

Як змінити адресу ТОВ

Spread the love

Відомості про місцезнаходження юрособи містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР) (п. 10 ч. 2 ст. 9 Закону № 755), ця інформація є загальнодостуною і використовується як державними органами, так і контрагентами. При чому у випадку, коли податкові органи перевіряють місцезнаходження підприємства (частіше ці обстеження пов’язані із сплатою податку на додану вартість), наявність юридичної особи за зареєстрованою адресою має велике значення.

В п. 45.2 Податкового кодексу України визначення податкової адреси юридичної особи містить посилання на ЄДР. Отже, доцільно слідкувати за актуальністю цих відомостей в ЄДР.

Як змінити відомості про місцезнаходження у державного реєстратора?

Зважаючи на ч. 4 ст. 17 Закону № 755, для державної реєстрації змін до відомостей про місцезнаходження юридичної особи у загальному випадку потрібно подати такий мінімальний пакет документів:

— заяву про державну реєстрацію юридичної особи (крім громадських формувань й органів влади) (з 01.06.2020) (форма 2, затверджена наказом Мін’юсту від 18.11.2016 р. № 3268/5, у редакції наказу Мін’юсту від 10.05.2020 р. № 1716/5);

— документ про сплату адміністративного збору;

— установчий документ юридичної особи в новій редакції (у разі, якщо відомості про місцезнаходження юрособи були закріплені у статуті, та до нього були внесені зміни).

За державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу (крім громадських об’єднань і благодійних організацій), що містяться в ЄДР (крім унесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою) адміністративний збір справляють у розмірі 0,3 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (абз. 8 ч. 1 ст. 36 Закону № 755), що в 2020 році складає 630 грн.

Згідно із ч. 1 ст. 26 Закону № 755 розгляд документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців здійснюють протягом 24 годин після надходження документів, крім вихідних і святкових днів.

Чинне законодавство та функціонуючі електронні системи забезпечують обмін інформацією між державними органами, що звільняє юридичних осіб повідомляти податкові органи, чи інші держустанови про зміну адреси.