28.05.2023

Скасовано обов’язкове ведення Книги обліку доходів для ФОП

Spread the love

Президент Володимир Зеленський підписав Закон № 786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб — підприємців», який Верховна Рада ухвалила 14 липня 2020 року. Про це інформує сайт глави держави.

Закон передбачає спрощення ведення обліку для фізичних осіб — підприємців, доступу до електронного кабінету платника податків та розширення його функціоналу.

Зокрема, документ передбачає скасування обов’язкової книги обліку доходів для ФОП. Фізичним особам — підприємцям І-ІІІ груп на спрощеній системі оподаткування можна буде вести облік у будь-якій зручній формі — паперовій чи електронній — із зазначенням суми доходу за місяць. Фізичні особи — підприємці на загальній системі зможуть вести облік також у паперовому або електронному вигляді, але за типовою формою, визначеною Міністерством фінансів.

Норма Закону, яка звільняє підприємців від обов’язкового ведення книги обліку доходів, запрацює з 1 січня 2021 року, а саме:

— з 1 січня 2021 року ФОПи (платники єдиного податку, які не є платниками ПДВ) будуть вести помісячний облік отриманих доходів, а ті, що сплачують ПДВ, — помісячний облік доходів і витрат;З

— з 1 січня 2021 року приватні підприємці (платники єдиного податку) не повинні реєструвати книги обліку в органах ДПС; 

— з 1 січня 2021 року ФОПи, які обрали загальну систему оподаткування, зобов’язані вести облік доходів і витрат, а також мати підтверджуючі документи щодо походження товару.

Крім того, закон скасовує договір про визнання електронних документів для реєстрації в електронному кабінеті платника податків та передбачає, що в електронному кабінеті відображатимуться податкові повідомлення.

Також при перевірці оформлення працівників усунуто можливість опитувати працівників і роботодавців про виплачені пасивні доходи та інші додаткові блага та відшкодування.

Один комментарий к “Скасовано обов’язкове ведення Книги обліку доходів для ФОП

  1. Уведомление: - ЮРИДИЧНИЙ СЕРВІС

Обсуждение закрыто.