28.10.2021

Чи застосовується РРО з 1 січня 2021 року ФОПом на єдиному податку 2-ї групи, який виготовляє зубні протези?

Spread the love

Так, застосовується.

Фізична особа-підприємець на єдиному податку, який виготовляє зубні протези для визначення питання застосування РРО повинен керуватися ПКУ і Законом Про РРО, а також класифікатором кодів товарів згідно з УКТЗЕД.

Питання застосування РРО єдинниками дуже часто змінювалося, відкладалося, відповідно це ускладнює відповідь. Давайте розберемося чим же треба керуватися, щоб з’ясувати застосування РРО ФОП єдинщиком на 2 групі при здійсненні діяльності – виготовлення зубних протезів.

Згідно п. 6 статті 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (ЗУ Про РРО) реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (РРО), та розрахункові книжки не застосовуються:  при продажу товарів (наданні послуг) платниками єдиного податку (фізичними особами — підприємцями), які не застосовують реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій відповідно до Податкового кодексу України (ПКУ).

Тобто Закон Про РРО відсилає єдинщиків до ПКУ для визначення умов звільнення від РРО. А ПКУ визначає наступне.

Згідно пп. 296.10 ПКУ реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.

Тобто ПКУ передбачає, що всі єдинщикі крім 1 групи повинні застосовувати РРО, але є перехідні положення.

І згідно останньої редакції  п. 61 підрозд. 10 розд. XX «Інші перехідні положення» ПКУ передбачено відтермінування до 01 січня 2022 року застосування РРО єдинщикам 2, 3, 4 груп, крім тих, які здійснюють:

  • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Отже, тепер треба визначитися чи є зубні протези виробами медичного призначення.

Відповідно до абз. 30 ст. 2 Закону Про РРО вироби медичного призначення (медичні вироби) – це будь-який інструмент, апарат, прилад, пристрій, програмне забезпечення, матеріал або інший виріб, призначені для діагностики, лікування, профілактики організму людини та (або) забезпечення таких процесів.

Згідно класифікатору кодів товарів УКТЗЕД зубні протези мають наступні коди:

Код Назва
9021 10 90 00 — — шини та інші пристрої для лікування переломів
— зуби штучні і деталі для протезування зубів:
9021 21 — — зуби штучні:
9021 21 10 00 — — — з пластмас
9021 21 90 00 — — — з інших матеріалів
9021 29 00 00 — — інші

Звернемося ще до постанови КМУ від 23 квітня 2014 р. № 118, якою затверджено перелік виробів медичного призначення, і в переліку наявні коди:

9021 21 10 00 Зуби штучні з пластичних матеріалів
9021 29 00 00* Деталі для протезування зубів
9021 39 10 00 Протези очей
9021 39 90 00* Інші штучні частини тіла

Незважаючи на те, що постанова № 118 регулює питання оподаткування ПДВ, ми бачимо, що зубні протези є виробами медичного призначення.

Отже, зубні протези є виробами медичного призначення, відповідно звільнення до 2022 року єдиннщикам не застосовувати РРО не поширюються на ФОП – платника єдиного податку другої групи, який виготовляє зубні протези.

 

 

 

Adblock
detector