28.05.2023
карантин штрраф 2021

Штрафи для бізнесу за відсутність масок у клієнтів: Президент підписав закон про штрафи за порушення карантину

Spread the love

Президент підписав закон щодо введення адмінштрафів за відсутність масок у клієнтів. Штраф становитиме від 3400 до 5100 грн.

12 січня у карточці законопроекту №3890 (Закон №1113 від 17.12.2020) з’явилася інформація щодо його підписання Зеленським. Нагадаємо, що цей законопроект було прийнято ВРУ  ще 17 грудня 2020 р.

Підписаним законом вносяться зміни до ст. 46, 47 Закону «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» якими встановлюються, що фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (наразі це 3400 — 5100 гривень!) для юридичної особи, фізичної особи-підприємця за:

  • допуск особи у громадські будинки, споруди, де здійснюється обслуговування населення, та громадський транспорт у період дії карантину, установленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, без попередження, донесеного в будь-якій формі та в будь-який спосіб, про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту органів дихання, зокрема респіратор або захисну маску, що закриває ніс та рот, у тому числі виготовлений самостійно, та/або
  • відсутність реагування на перебування в таких місцях осіб без вдягнутих засобів індивідуального захисту (усне зауваження про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту, припинення обслуговування, виклик представника Національної поліції з повідомленням про адміністративне правопорушення).

Також Законом визначається, що складати постанови про накладення штрафів та застосування фінансових санкцій уповноважені посадові особи територіальних органів центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення. Тобто, накладати ці штрафи буде Держпродспоживслужба. Хоча суб’єкту господарювання, як бачимо із зазначеного вище, пропонується викликати (в разі виявлення порушників) представників Нацполіції.

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Станом на 12 січня його не опубліковано в офіційних джерелах.

За три останні дні поліцейські виявили порушення карантинних обмежень у роботі 1658 суб’єктів

За три дні поліцейські склали 848 адміністративних протоколів за порушення правил щодо карантину людей та винесли 3658 постанов за недотримання маскового режиму.

Про це повідомили на сайті Нацполіції.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів № 392«Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19» з 8 по 24 січня в Україні діють посилені карантинні обмеження.

Детальніше з карантинними обмеженнями можно ознайомитися тут.

Відтак за три дні поліцейські виявили порушення карантинних обмежень у роботі 1658 суб’єктів. Зокрема 1314 порушень — у суб’єктів торговельного та побутового обслуговування, 264 — розважальних закладів та закладів харчування, 40 — торговельно-розважальних центрах, 22 — спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів, 18 — непродовольчих ринків.

За виявленими порушеннями складено 848 адміністративних протоколів за ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення та винесено 3658 постанов за ч. 2 ст. 44-3 КУпАП. Також відкрито одне кримінальне провадження за ст. 325 Кримінального кодексу (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням).

Всього ж упродовж обмежувальних заходів до органів поліції надійшло 154 200 повідомлень, пов’язаних з порушенням карантинних заходів. Поліцейські склали 68 035 адміністративних протоколів. З них 16 105 — на працівників підприємств, установ, організацій та інших осіб, 8531 — водія транспортного засобу, 7023 — керівників торговельних закладів та установ харчування, 2015 — керівників підприємств, установ та організацій.

До суду направлено 66 642 адміністративні протоколи.

Також поліцейські винесли 69 696 постанов про вчинення правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 44-3 КУпАП.