25.07.2021

Які ФОП — платники ЄП не застосовують РРО з 01 січня 2021 року? Штрафи за порушення використання РРО. Приват24 і РРО

Spread the love

Відповідно до п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) РРО та/або ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.

Звертаємо увагу, що 01 січня 2021 року набирає чинності розд. І Закону України від 01.12.2020 № 1017-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій» (далі —  Закон №1017), який вносить зміни, зокрема, до п. 61 підрозд. 10 розд. XX «Інші перехідні положення» ПКУ.

Новою редакцією п. 61 підрозд. 10 розд. XX «Інші перехідні положення» ПКУ передбачено, що до 01 січня 2021 року РРО та/або ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку другої — четвертої груп (фізичними особами — підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 грн., крім тих, які здійснюють:

— реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

— реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення.

З 01 січня 2021 року до 01 січня 2022 року РРО та/або ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку другої — четвертої груп (фізичними особами – підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати (1 320000 грн.), встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

— реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

— реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

— реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Таким чином, ФОП на ЄП зобов’язані використовувати РРО з 01 січня 2021 року, без прив’язки до ліміту 1 млн. у 2020 р. і 1 млн 320 тис. грн у 2021 р., якщо:

Торгують технічно складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту. Список таких товарів — у Постанові КМУ № 231, вивчіть його, бо, окрім гаджетів, холодильників, там є також барбекю, велосипеди, насоси.

Продають ліки та медвироби. Надають платні послуги в сфері охорони здоров’я.

Торгують ювелірними й побутовими виробами з дорогоцінних металів і каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння (з 01.01.2021 р.).

Торгують підакцизними товарами (наприклад, єдинники, які продають пиво).

З 10 грудня РРО не застосовується при розрахунках із використанням платіжних систем: роз’яснює ДПС

ДПСУ повідомляє, що реєстратори розрахункових операцій не застосовуються при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.

Це передбачено Законом України від 01.12.2020 р. №1017-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій».

Якщо споживачі, використовуючи мережу Інтернет, замовляють послуги і розрахунки за них здійснюють виключно із застосуванням електронного платіжного засобу та платіжних систем (LiqPay, Portmone, EasyPay, PayPong, Ipay.ua, City24, Приват24 тощо), такі операції здійснюються без застосування РРО надавачем послуги.

Які штрафи загрожують за порушення роботи з РРО?
Податківці навели розміри штрафів, які будуть застосовуватися до СГ за порушення роботи з РРО

ДПС в Івано-Франківській області опубліковало листівку «Штрафи за порушення порядку проведення розрахункових операцій».

Нові правила роботи з РРО та ПРРО: навчальний модуль від ДПС
Коли застосовується РРО у ФОП? Які особливості торгівлі через Інтернет? Яка відповідальність за порушення при застосуванні РРО?

Державною податковою службою оновлено навчальні модулі з роз’ясненнями для суб’єктів господарювання та громадян чинних норм законодавства щодо застосування РРО (ПРРО).

Вони дозволяють користувачам уникнути помилок при застосуванні РРО (ПРРО) та невірного тлумачення законодавчих норм.

У модулях висвітлені відповіді на питання:

  • Хто застосовує РРО?
  • Хто НЕ застосовує РРО?
  • Хто застосовує РРО у ФОП?
  • Коли застосовується РРО у ФОП?
  • Як проводяться розрахунки?
  • Особливості торгівлі через Інтернет.
  • Яка відповідальність за порушення при застосуванні РРО?
  • Які переваги застосування РРО?

Ознайомитися з оновленими навчальними модулями можна тут.